Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri

Düğününden yaklaşık bir hafta önce tüm sevdiklerini toplayıp, harika bir hamam sefası organize etmeye ne dersin? Kulağa hoş geliyor değil mi? Öyleyse bu yazı tam da senin için. İstanbul’daki gelin hamamı önerilerinin yanı sıra gelin hamamı nedir, gelin hamamında neler yapılır, gelin hamamı kıyafetleri nelerdir ve malzeme seçimi nasıl yapılmalı gibi pek çok konudan bahsettik!

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

İstanbullular İçin Gelin Hamamı Önerileri!

Daha düğün günü gelmeden şenlikli eğlencelere ne dersin? Topla kız arkadaşlarını gelin hamamına gidiyorsun! Ne yalan söyleyeyim eski Türk filmlerinden sahneler canlandı gözümde… Tosun Paşa’daki gelin hamamı sahnesi, Adile Naşit’in kahkahaları, tefler, sarmalar, göbek havaları… Tam bir şenlik havası!

Nostalji yapalım dedim ve hamamda kına gecesi yapmak isteyen gelin adaylarına muhteşem seçenekler buldum. İşte İstanbul’dan bir gelin hamamı mekanları seçkisi! Gelin hamamı fiyatları İstanbul’da ne durumda diye de merak ediyorsan, mekanlardan fiyat teklifleri almayı da unutma.

1- Wish More Hotel İstanbul

Daha önce hiç hamama gitmemiş ya da hamamda bir kına organizasyonuna katılmadıysan, Wish More Hotel İstanbul‘da sultanlara yakışır bir hamam sefası seni bekliyor. Keyifli bir gelin hamamı konsepti sunan mekan, Bayrampaşa ilçesinde.

Peki gelelim “Gelin hamamında ne giyilir?” sorusuna. İster hamamda kına geceni yap ister sadece gelin hamamı organizasyonu düzenle, hamamın bindallı ve kaftan gibi geleneksel kıyafetler ile peştemali temin ettiğini bilmelisin. Yani ayrıca bir firma ile gelin hamamı kıyafetleri için anlaşma yapman gerekmeyecek.

Çiçekler ve mumlarla süslenmiş bir ortamda size özel hamam keyfi, geline taze meyvelerden üretilen özel aroma terapi maskesi, kese ve köpük masajı, gelinin arkadaşlarına kese ve köpük masajı, tef, darbuka, ziller ve isteğe bağlı fasıl heyeti / dansöz eşliğinde dillere destan bir eğlence sizi bekliyor! Wish More Hotel İstanbul’un gelin hamamı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için iletişime geçmeni öneririm.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

2- Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

455 yıllık tarihi ile Hürrem Sultan’ın Mimar Sinan’a yaptırdığı Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Ayasofya ile Sultanahmet Camii arasında.

Gelin hamamının yanı sıra; damat hamamı, kurumsal kapalı gruplara da etkinlikler düzenleyen Hürrem Sultan Hamamı, Osmanlı usulü hamam seti ile tüm yorgunluğunu üzerinden atabilirsin. Ayrıca kanun, ud ve ritim sazlardan oluşan müzik sefası ile de tarihin hamam ritüellerini canlandırabilirsin!

Hürrem Sultan Hamamı giriş ücreti, paketlere göre değişiklik gösteriyor.

Hürrem Sultan Hamamı Süre (Dakika) Fiyat (Euro)
Asl-ı Hamam 30 55
Pir-ü Pak 45 80
Keyf-i Hamam 60 120
Zevk-i Sefa 80 135
Ab-ı Hayat 110 185

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

3- Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul gelin hamamı mekanları arasında son dönemde çok popüler olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, Beyoğlu’nda bulunuyor. Tam bir nostalji, harika bir deneyim, muhteşem bir atmosfer!

Ev yapımı şerbetlerle karşılandıktan sonra, çalgılı çengili bir eğlenceye davet ediliyorsun. Şunu da belirtmeden geçmeyelim: Gelin adayı, göbek taşında özel gümüş hamam tasıyla yıkanıyor. Kapasitesinin 50’den az olduğunu ve mekanın kaftan, bindallı gibi kına kıyafetlerini temin ettiklerini de söyleyelim. Ancak hamamda kına organizasyonu yapılmıyor.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Aksesuarları nereden mi temin edeceksin? İşte bu yazıdaki firmalardan: Kına Gecesi Malzemeleri Arayan Gelin Adaylarına Kına Aksesuarları Firmaları

4- Aziziye Hamamı

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde hizmet veren Aziziye Hamamı; organizasyonunuzu kına aksesuarlarıyla renklendiriyorlar. Gelinler için özel olarak hazırladıkları sette kese, peştamal, sabun ve havlu bulunuyor. Dileyen gelinler eğlence bittikten sonra kese ve köpük banyosu yorgunluğunu atabiliyor.

Osmanlı saraylarını aratmayan bir konseptte ve hijyenik ortamda gelin hamamı yapmak istiyorsan, topla en yakınlarını Aziziye Hamamı‘nda tüm düğün stresini at.

Aziziye Hamamı

5- Titanic Business Kartal

Gelin hamamı organizasyonu için sakin, dinlendirici, kişisel bakıma dayalı, yakın arkadaşlarla geçirilecek mis gibi bir gün için Titanic Business Kartal en çok tercih edilen mekanlardan biri.

Böyle bir günü bir otel konforunda yaşamak isteyen gelin adayları sevdikleriyle birlikte, otelin sadece kadınlara ayrılan 25 kişilik Türk hamamı bölümünde düğün öncesi tüm streslerini ve yorgunluklarını atabilir.

Özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında oturuyorsan, düğün mekanı olarak da öne çıkan otel ile iletişime geçip, gelin hamamı paketleri hakkında bilgi edinmeni öneririm.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

6- Elite World İstanbul

Elite World Hotels Taksim’de yer alan ve kına hamamı olarak en çok tercih edilen mekanlardan biri. Mermerden Türk hamamına sahip otelin en çok tercih edilme sebepleri arasında merkezi konumu da yer alıyor

Düğün mekanı olarak mekanın tercih edilmesi durumunda gelin hamamı hediyesi de bulunuyor. Üstelik Egemorganizasyon.com üyelerine özel menü seçenekleriyle, kına günü aileleriniz için ayrılmış kullanım odaları sağlıyor.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

7- Tarihi Galatasaray Hamamı

Dillere destan bir mekana bakalım şimdi! Tarihi Galatasaray Hamamı, Beyoğlu’nda yer alıyor. Bu hamam, 1481 yılında yaptırılmış; günümüzde de çinilerle süslenen mimari dokusu ve mistik atmosferiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Tarihi Galatasaray Hamamı’nda; dilersen CD’den çalarak, dilersen de fasıl gruplarının (keman, cümbüş, darbuka, tef) canlı müziği eşliğinde eğlenebiliyorsun. Aynı zamanda oryantal dans izleyebilir ve hamamda dilediğin süre boyunca kalabilirsin.

Ayrıca mekanın zengin menüsü ile bu özel gününü sevdiklerinle paylaşabilir, kına yakabilir ve havanın güzel olduğu durumlarda bahçede eğlenceye devam edebilirsin.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

8- Küçükköy Hamam 365

Gaziosmanpaşa’da yer alan Küçükköy Hamam 365, ismini haftanın her günü 06.30 ve 23.30 saatleri arasında hizmet vermesinden alıyor. Burada 50-100 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Gelinlerin düğün stresini atması ve rahatlaması için havuz, sauna, buhar odası, jakuzi, kese ve masaj gibi özel hizmetlerin yanı sıra vitamin bar imkanı da sunuyorlar. Ayrıca gelin ve arkadaşlarına rahatlamaları için aromaterapik yağ masajları da yapabiliyorlar.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

9- Cağaloğlu Hamamı

Fatih’te yer alan Cağaloğlu Hamamı‘nı daha önce duymuş olabilirsin. Burası 1741 yılında inşa edilmiş bir yapı ve Osmanlı döneminde yapılan son hamam olarak biliniyor. Tarihi dokusuna hayran kalacağın bir hamamda organizasyon yapmaya hazır mısın?

Cağaloğlu Hamamı’nda kına organizasyonları için gelin adaylarına özel paketler oluşturuyorlar. Göbek taşında şarkılar söyleyip teflere vurarak doyasıya eğlenebileceğiniz bir organizasyon düzenliyorlar. Ayrıca mekanda duş, sauna, masaj, havuz gibi imkanlar da bulunuyor.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

10- Bakırköy Havuzlu Hamam

Gelin hamamı yapabileceğiniz mekan seçeneklerinden bir diğeri de Bakırköy Havuzlu Hamam! Burada yaklaşık 50 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsun.

Gelin hamamında, gelin için hazırlanmış özel bir bölümde, köpüklü masaj, kese ve düğün öncesi cilt bakımı yapıyorlar. Bu da düğünden önce tertemiz ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmanı sağlıyor. Düğün hazırlıkları sırasında yaşayacağın stres dolu günleri hamamda gül suyu ve Türk kahvesi peelingiyle atmana yardımcı oluyorlar.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Gelin Hamamında Neler Yapılır?

Gelin adayları son dönemlerde geleneksel bir eğlence olan gelin hamamlarına çok büyük ilgi gösteriyor. Ancak bugün gelin hamamlarının organize edilme nedeni, eskiden olduğu gibi gelinlerin kayınvalideleri tarafından fiziksel olarak incelenmeleri amacını taşımıyor.

Günümüzde gelin adayları hem sevdikleriyle samimi bir ortamda hoşça vakit geçirip, düğün stresinden biraz olsun uzaklaşmak hem de yeni aile fertleriyle ile biraz daha yakınlaşmak için bu geleneksel uygulamayı sürdürüyor.

Gelinin düğün öncesi bakımını yapabildiği bu organizasyonun genellikle kına gecesi ve bekarlığa veda partisi konseptleriyle birleştirilerek uygulandığını görüyoruz. Bunun için tarihi hamamlar tercih edebileceği gibi, otellerin gelin hamamı paketleri de değerlendirilebilir. Bu paketler içerisinde spa ve soğuk oda seçenekleri bulunabiliyor.

hamamda kına gecesi i̇steyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Gelinin hamama çalgıcılar tarafından çalınan müzikler eşliğinde girmesi ile başlayan organizasyon, daha sonra sırasıyla yıkanma ve kına faslı ile devam ediyor. Hamam kınası yakıldıktan sonra ise gelin ve arkadaşlarının gönüllerince göbek atıp, tüm kurtlarını döktükleri işin eğlence kısmına geçiliyor. Bu kadar efor harcadıktan sonra da lezzetli şeyler yiyerek enerji toplamadan olmaz.

Göbek taşı sarma, poğaça, börek gibi yiyecekleri evde yapıp götürebileceğin gibi yiyecek ve içecek ikramlarının yer aldığı bir açık büfe de ayarlayabilirsin. Tercih senin.

Gelin Hamamı Hediyelikleri Nelerdir?

Çoğu zaman damadın annesi geline, içerisinde duş jeli, sabun, krem, kese, havlu, tarak, topuk taşı gibi malzemelerden oluşan bir set getiriyor. Eğer sen de davetlilere hoş birer jest yapmak istersen küçük sabunlar, ojeler, kolonyalardan oluşan
gelin hamamı hediyelikleri hazırlayabilirsin.

gelin hamamı hediyelikleri

Eğer hamamda kına ve bekarlığa veda eğlencesi yapacaksan, kına malzemelerinin yanı sıra bindallı, kaftan gibi gelin hamamı kıyafetleri de ayarlamalısın. Ayrıca hamam sefanın unutulmaz olmasını istiyorsan iyi bir playlist hazırladıktan sonra, dansöz kıyafeti, tef, zil, shakira kemeri gibi hamam eğlencesinin vazgeçilmez malzemelerini de yanından eksik etmemelisin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul’da Öne Çıkan Kına Organizasyon Firmaları

Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Mekanları

Kına Gecesi Adetleri

Kına Gecesi Abiyeleri

En Farklı Kına Hediyelikleri

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları egemorganizasyon.com’da!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul