Düğün Öncesi Save The Date Çekimleriniz İçin Fotoğrafçı Önerileri!

Save the date fotoğraf çekimi için fotoğrafçı arayışında olduğuna göre, düğün tarihini arkadaşlarına orijinal bir şekilde ilan etmeyi düşünüyorsun demektir. Bu yazıda hiç bilmeyenler için “Save the date ne demek?” sorusunun cevabını vererek başlıyor ve fotoğrafçı önerileriyle devam ediyoruz. Ayrıca listede yer alan fotoğrafçılara ait kareler de save the date fikirleri arayanların bayağı işine yarayacak.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Öncelikle “Save the date nedir?” diye merak edenler için kısaca açıklayayım: Mekan ve detaylar belli olmasa da, evleneceğin tarihi herkese duyurmanı sağlamak için yapılan düğün öncesi fotoğraf çekimidir.

Save the date çevirisi oldukça merak ediliyor. Save the date Türkçesi “tarihi kaydetmek”tir. Yani sevdiklerine düğün tarihini kaydetmelerini böyle tatlı bir şekilde söylüyorsun.

Peki save the date çekimi nasıl yapılır? Fotoğrafçın ile birlikte seçeceğin bir mekanda, istediğin konseptte, save the date malzemelerini kullanarak, hoş kareler elde edebilirsin.

Pek çok save the date fotoğrafçısı üzerine isminizi ve evleneceğiniz tarihin yazılabileceği kart, yazı tahtası, balon gibi save the date aksesuarları bulunduruyor. Bunları fotoğraf çekimi esnasında kullanabiliyorsun.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Herhangi bir aksesuar kullanmak yerine, dilersen fotoğrafa dijital ortamda tarih de yazdırabilirsin. Photoshop gibi bir düzenleme programı ile seçtiğin karenin üzerine düğün tarihini ve isimlerinizi ekletebilirsin. Böylelikle bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak düğün tarihini herkese duyurmuş oluyorsun!

Save the date çekimleri düğün fotoğrafı çekimleri kadar uzun sürmez. Yani 2-3 saat sana fazlasıyla yetecektir. Zaten save the date fiyatları da düğün fotoğrafı çekimine göre daha uygundur.

Save the date çekimi merak ettiğin her şey bu yazıda: Merak Edenler İçin Save The Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Şimdi istersen senin için derlediğim, save the date çekimi yaptırabileceğin firmalara geçelim:

1- Düğün Hikayecim

Düğün Hikayecim, çok sayıda Egemorganizasyon.com çiftinin save the date fotoğraf çekimini yapan bir firma. Yani bu konuda başarılı olduğunu firma sayfasındaki yorumlardan ve birlikte çalıştığı çiftlerin düğün hikayelerinden de görebilirsin.

Düğün öncesi çekimlerde önemli noktalardan biri konsept oluyor. Fotoğrafçı, çiftle beraber bir konsept belirliyor. Sonrasında ise ona uygun olarak çekim yapılıyor.

Düğün Hikayecim’in çektiği bu fotoğrafta romantik dokunuşlar görüyoruz. Şampanya kadehlerine eşlik eden deniz manzarası bizce çok hoş.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Sahilde çekim fikri ilgini çektiyse şu yazımıza bakabilirsin: Romantik Bir Düğün Albümü İçin Kilyos Dış Çekim Fotoğrafları

2- Düğün Günü Fotoğrafçısı

Düğün Günü Fotoğrafçısı, İstanbul’da yer alan bir firma. Tüm çekimlerinde ücretsiz olarak drone kullanıyor. Özellikle düğün öncesi video çekimi için bu güzel bir detay.

Düğün fotoğrafçısı fiyatları konusunda endişeleniyorsan; çekimlerde Egemorganizasyon.com çiftlerine özel %50’ye varan indirimler de sunuyor.

“Save the date çekimi nedir?” sorusuna hala bir cevap bulamadıysan sana en temel özelliğini söyleyeyim: Doğallık! Müstakbel eşinle birbirinize olan sevginizi en iyi yansıtabildiğiniz anlar en doğal olduğunuz anlardır. O nedenle fotoğraf çekimi esnasında olabildiğince rahat davranmanı öneririm.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

3- Fotoğraf Penceresi

Fotoğraf Penceresi, çiftlerin doğal ve samimi fotoğraflarını çekmeye odaklanmış bir firma. Yani çiftlere zoraki pozlar verdirmek yerine kendiniz gibi olduğunuz kareler çekiyor. Firma sayfalarında da zaten bununla ilgili daha detaylı bir açıklama yazmışlar.

Save the date örneklerinden biri de sokaklarda çekilen fotoğraflar. Bu çekimler için özellikle nostaljik evlerin bulunduğu dar sokaklar tercih ediliyor. Böylelikle karelere bohem bir hava katmak daha kolay olabiliyor.

Tabii fotoğraf çekileceğin mekana göre giyinmen de çok önemli. Yani save the date çekim elbisesinin o mekandaki renklerle uyumlu ve konsepte uygun olması gerekiyor. Sana fikir vermesi açısından bu galeriyi de inceleyebilirsin: Save The Date Elbiseleri

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Bu arada fotoğraf çektirirken tedirgin olmana gerek yok. Senin için yazdık: En Güzel Düğün Pozları İçin 6 İpucu

4- 3Renk Fotoğraf

Save the date çekimi yapan firma önerilerine 3Renk Fotoğraf ile devam edelim! 3Renk, İstanbul’da yer alan bir fotoğrafçı. Ancak sen çekimi nerede yaptırmak istersen o şehre gelebiliyor.

Aşağıda gördüğün kare de onlara ait. Save the date çekimlerinde plaj, sıklıkla tercih edilen mekanlardan. Özellikle deniz aşığı çiftler bu karelerle evlilik tarihlerini duyurmak isteyebiliyorlar.

Bu arada firmanın profil sayfasında da birçok farklı fotoğraf örneği var. Dilersen onları da inceleyebilirsin.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Sahilde çekilen fotoğraflar başkadır: Kumsalda Düğün Fotoğrafları

5- Yüşa İpek

Yüşa İpek, fotoğraf çekim tarzını masalsı ve romantik olarak tanımlıyor. Çektiği fotoğraflar da bunun en büyük ispatı. Aynı zamanda klasik pozların verildiği düğün fotoğraflarının yerine daha yaratıcı kareler ortaya çıkarmayı ilke edinmiş.

Yüşa İpek’in sayfasında başka save the date fotoğrafları da mevcut. İncelersen sana ilham verebilir diye düşünüyorum.

Firmanın buğday tarlasında çektiği aşağıdaki fotoğrafta da o masalsı havayı hissedebilirsin.. Çiftin uzaklara doğru baktığı noktada düğün tarihinin yer aldığını düşün. Bence bu pozu çevrendeki insanlar da çok beğenecek.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Bembeyaz karların arasında romantik pozlar vermeye ne dersin? Bence bu yazıyı da incele: Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

6- Evet Dedim

İstanbul’daki düğün fotoğrafçılarından bir diğeri de Evet Dedim! Firma, sektörde isim yapmış ve senelerdir çiftlerin sıklıkla tercih ettiği fotoğrafçılardan biri olmuş durumda.

Evet Dedim ve ekibi, her fotoğraf çekimine ayrı özen gösteriyor. Bu, sizin stresinizi paylaşmaları ve rahatlatmaları açısından önemli bir detay. Çektikleri Save the date fotoğraflarının yanı sıra konsept kareler de çok başarılı.

Romantik kareler, yeni evlenecek çiftlerin çektirdiği fotoğrafların vazgeçilmezlerinden. Özellikle açık alanlarda yapılan çekimlerde gün ışığı ve manzaranın tadını çıkarmanı öneriyoruz. Zaten Evet Dedim de doğal pozlar konusunda seni ve müstakbel eşini yönlendirecektir.

Evet Dedim

Sonradan “Keşke” dememek için bu yaratıcı pozlara göz at: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

7- Bantfilm Wedding

İstanbul düğün fotoğrafçılarından bir diğeri de Bantfilm Wedding! Fotoğraf çekimlerinin yanı sıra video çekimlerine de ağırlık veriyorlar ve bu konuda ekipman konusunda donanımlılar.

Save the date çekimlerinde Egemorganizasyon.com çiftlerine özel %50’ye varan indirimlerinin bulunduğunu da buraya not düşeyim.

Firmanın fotoğrafında da olduğu gibi yukarıdan çekim yapmayı sağlayan drone büyük bir avantaj. Drone, fotoğrafların daha geniş bir kadrajla çekilmesini ve seçtiğin mekanın daha detaylı görünmesini sağlıyor. Tabii ortaya da çok güzel kareler çıkıyor.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Save the date çekimi için ne kadar ödeyeceğini biliyor musun? Gel beraber bakalım: İstanbul’da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

8- Yeni Bir Hayat

“Haberim yokmuş gibi çek!” tabirini duymayan az kişi kalmıştır diye düşünüyorum. Bu, özellikle save the date çekimlerinde tercih edilen tekniklerden biri. Tabii ismi bu şekilde anılmasa da.

Yeni Bir Hayat firmasının fotoğraflarını incelediğinde de birçok doğal fotoğrafın olduğunu göreceksin. Şöyle ki; sen sadece romantik bir yürüyüş yapıyorsun ve onlar sana bu andan müthiş bir kare çıkarıyor.

Ayrıca firma şehir dışında ve yurt dışında çekimler de yapıyor.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Dış mekan çekimleri bu firmalardan sorulur: Dış Mekan Düğün Fotoğrafları için Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

9- Düğün Fotoğrafım

Düğün Fotoğrafım, çekimler bittiğinde çiftin güler yüzle ayrılmasını adeta ilke edinmiş. Yani hem çok güzel kareler ortaya çıksın istiyor hem de çiftin bundan keyif alması gerektiğini söylüyorlar.

İki yanının ağaçlarla çevrili olduğu bu romantik yola alalım şimdi de seni! Sonuçta evlilik uzun bir yolculuk ve yolculuğa başladığın tarihi bu şekilde duyurman çok güzel olabilir.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Bu fotoğraf fikirlerini seveceksin: En Yaratıcı Gelin Fotoğrafları

10- Arif Öztürk Photography

Save the date fotoğraf çekimi yapan firmalardan Arif Öztürk Photography, çektiği fotoğraflarla çiftler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Çiftlerin firmaya yaptığı çok sayıda yorum var. Firma gerektiğinde 7-8 kişilik geniş bir ekiple çalışarak dilediğiniz mekanlarda çekimleri gerçekleştirebiliyor.

Bu arada çektireceğin save the date fotoğraflarında bisiklet, bank, balon gibi birçok aksesuarı kullanabilirsin. Save the date malzemeleri hem poz vermene yardımcı olur hem de konseptini destekler.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Fotoğraflarda etkileyici görünmene yardımcı olacak saç modellerine de göz atmak istersen şu galerimizi inceleyebilirsin: Gelin Adayları İçin Dış Çekim Saç Modelleri

Save the date çekimleri için önerdiğim fotoğrafçılar bu şekilde. Ama tabii sen tüm fotoğrafçıları inceleyerek listede olmayan bir firmayla da anlaşabilirsin, kim bilir?

Bu arada fotoğraf çektireceğin mekana karar veremediysen bu yazıya göz atmanı öneririm: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar egemorganizasyon.com’da!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul