Gelin Takısı ve Gelinlik Uyumu Nasıl Sağlanır?

Hayalindeki gelinliği süsleyecek, seni gecenin prensesi haline getirecek şık takılar gözünü alıyor. Peki, gelinliğinin modeline hangisi uyuyor biliyor musun? İpuçlarına göz atarak gelinliğine en uygun gelin takısı modelini seçebilirsin.

gelin takısı

Gelinliğini Tamamlayacak Gelin Takıları

En özel gününe ışıltı katacak gelin takıları ile tanışmaya hazır mısın? Gelinliğinin tarzına, detaylarına ve kesimine uygun bir takı seçimi yaparak kusursuz bir gelin olabilirsin. Nasıl mı? Tabii ki gelinliğini tamamlamak için kullanabileceğin düğün takıları olan gerdanlık, küpe, bileklik ve gelin setleri gibi mücevherleri tercih ederek. Kendini moda dergilerinin kapağındaymış gibi hissedeceğin o gecede, en şık kombini yapabilmen için kullandığın aksesuarlarla gelinlik modelinin uyumlu olması oldukça önemli. Gelinliği boğmayacak, şıklığı tamamlarken stilini destekleyecek doğru parçaları seçmek için ipuçlarını takip etmen yeterli. Doğru gelinlik ve takıları bir araya getirerek göz kamaştırabilirsin. Bazen küçük bir kolye, bazen gösterişli bir küpe sana yardımcı olabilir. İşte farklı gelinliklere özel, farklı öneriler!

Straplez Modeller İçin Gelin Takı Seti

Omuzlarına güveniyorsan ve orta büyüklükte göğüslere sahipsen straplez gelinlikleri tercih edebilirsin. Üzerine şık bir kürk alarak serin olacak akşam için kendini koruyabilir, topuz yaptırdığın saçlarınla göz doldurabilirsin. Omuzların açık olacağından duvağını kısa tutabilir veya şapka tercih edebilirsin. Gelin takı setleri içinden istediğin kadar gösterişli bir seçim yapmakta özgürsün. Özellikle sade, az drapeli, az dantelli bir gelinlik seçiyorsan pırlantalarla, incilerle veya elmasla süslü kalın kolye ve küpe setlerinden yararlanabilirsin. Son yılların modası olan tasma kolyeler de deneyebileceğin modeller arasında. Biraz modern tarzda bir gelinlik seçtiysen özgün bir takı ile stiline şık bir imza atabilirsin. İddialı bir görünüm içinse tüm omzu kaplayan takıları deneyebilirsin. Özellikle düz ve sade bir gelinliğin varsa, takıda iddialı olmamak için hiçbir sebebin yok.

gelin takıları

İnce Askılı Gelinlikler İçin Gelin Kolyesi

İhtişamlı parçaları seviyor ve ince askılı bir gelinlik giymeyi düşünüyorsan görkemli bir gelinlik kolyesi kullanabilirsin. Nasıl bir kolye kullanmalıyım diyorsan ince ya da kalın fark etmez bu tarz gelinliklere her tarzda kolye çok yakışıyor. İnce askılı gelinlik modellerinde boynunu boş bırakarak göz alıcı küpelerle de stiline ihtişam katabilirsin. Eğer kombinezon tarzı bir yaka kesimi tercih ediyorsan küpelerde zümrüt ve yakut gibi renkli taşlar da kullanabilirsin. Küpe olarak son yıllarda gözde olan ear cuff modellere de göz gezdirmende fayda var.

gelin takıları

Kalın Askılı Gelinlikler İçin Minimal Takılar

Kalın askılı gelinlikler ile boynu ve kulakları boş bırakmalısın. Çünkü kalın askılar keskin bir kesim oluğu için dekolte bölgene sert bir hava kadar. Ancak bu senin seçimin ve kolye takmak istiyorsan seçimini ince suyolu bir kolyeden yana kullanmalısın. Bunlar dışında gösterişli yüzükler, bileklikler ve şahmeranlar kalın askılı gelinlikler için hoş bir takı seçimidir. . Tabii tercihini gelin setinden yana kullanmak istersen inci kolye ve inci küpeler ile gelinliğinin sert dekoltesini yumuşatabilirsin. Seçtiğin model dantel veya küçük taşlarla süslüyse takı seçimini zarif, küçük taşlı tasarımlardan yana kullanmalısın. Boynunda ve yüz çevrende kalabalık takılardan kaçınman gereken bu modelde alternatif olarak; gelin tacı ve gelinlik saç takıları deneyebilirsin. Ferah bir görünüm için sade bir makyajı tercih etmeni öneririm.

gelin takıları

Kapalı Yaka Gelinlikler İçin Gelin Küpesi

Yakası kapalı olan hakim, bisiklet ya da halter yakalı gelinlikler için gelin takısı olarak sade mücevherler tercih etmelisin. Tektaş pırlanta küpeler ve yüzükler ya da tek inci küpeler, yakası kapalı gelinlikler için daha doğru bir seçim olacaktır. Çünkü boynun kapalı olacağı için bu bölgede kullandığın her takı göz yorabilir. Gelinlik ve takı arasında uygun bir denge sağlamak için gelinliğin ışıltılı ve süslüyse gelin başı aksesuarlarında sadelikten yana olmalısın.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Tek Omuzlu Gelinlikler İçin Tek Küpe

Tek omuzlu gelinlikler en zor takı seçilen yaka seçimidir. Ancak doğru ipuçlarını izleyerek tek omuzlu gelinliklerle de doğru düğün takıları tercih edebilirsin. Mümkün olduğunca boynuna takı takmamalısın. Gelin takıları modelleri arasında oldukça popüler olan Şahmeran bir bileklik, iddialı bir bilezik, tek taraftan sallanan bir küpe veya yüzükler tek omuzlu gelinlikleri mükemmel bir tercihtir. Gelinliğin omuzlu bölümünde taşlar yer alıyorsa takı taşlarını seçerken aynı renk ve kesimdeki taşlardan yararlanabilirsin. Bembeyaz ve taşsız bir gelinlik kullanıyorsan takılarda; yakut, zümrüt, safir gibi değerli taşları kullanarak zarif gelinliğini renklendirebilirsin.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Kayık Yaka Gelinlik Takıları İçin Sallantılı Küpeler

Kayık yaka gelinlikler dekolte bölgeni yatay bir biçimde kapattığı için kolye kullanmak bütün görünümünü kapatacaktır. O nedenle kolye seçimi yerine mücevher tercihini sallantılı küpe modellerinden yana kullanmalısın. Gelinliğin omuz detaylarının yoğunluğuna bağlı olarak takıların görkemini belirleyebilirsin. Çok işlemeli yakaları daha sade küpelerle tamamlayabilir, sade kesimleri ise iddialı gelin takı modelleri ile şıklaştırabilirsin.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

V Yaka Gelinlikler İçin Bilezik

V yaka gelinliklerde iddialı bir göğüs dekoltesini takılarla gölgelememeni tavsiye ediyorum. İşlemeler ve dantellerle süslenen V yaka gelinlik için takı seçiminde sade modellerden yana tercihler yapmalısın. Bu modeller zaten yeterince ihtişamlı olduğundan farklı bilezik modelleri, bileklikler ve yüzükler gelin takısı için yeterli olacaktır. Hatta beğendiğin bir bilezikten iki adet satın alabilir ve her iki koluna da takarak simetrik bir görünüm yakalayabilirsin. Zarafetin ön planda olduğu bu gelinliklerle genellikle beyaz altın tercih ediliyor.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Sırt Dekolteli Gelinlikler İçin Vücut Takıları

Sırt dekolteli gelinlikler, genellikle kapalı yakalarla tamamlanıyor. Güzel sırtı olan gelinlerin tercihi olan bu gelinlikler, vücut takıları ve sırt kolyeleri ile tamamlanınca ortaya harika görünümler çıkıyor. İnce zincirler ve tek pırlantalarla süslenen zarif takılar iddialı dekoltelere şık bir görünüm kazandırıyor. Sen de sırtı açık bir gelinlik tercih edeceksen, sırt ve vücut takılarını kullanmayı düşünebilirsin. Gelinlik inci takı modelleri arasında sırtı açık gelinliğinle çok iyi uyum sağlayacak aksesuarlar bulabilirsin. Sırt takıları arasında incili modeller, safir taşlı zincirler ya da gelinliğinin omuzları açıksa omuzlarını kaplayan zincirli seçenekler arasından tercih yapabilirsin. Hem seksi gösteren hem de abartıdan uzak olan vücut takılarının göğüs altından geçenleri de yan dekolteleri daha iddialı gösterebiliyor. Bel ve geniş koltuk altı kesimi bulunduran bir gelinlik seçiyorsan arkadan öne uzanan vücut takılarını da giyebilirsin. Eğer vücut takıları senin tarzına uymuyorsa zarif bilekler tercih edebilirsin.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Vintage Gelinlikler İçin Elmas Takılar

Hem ağırbaşlı hem de romantik olmalarına rağmen rafine bir şıklık taşıyan vintage gelinliklerle seçtiğin mücevher, gelinliğin ile yarışmamalı aksine onunla bir bütün olmalı. Bu da elmas gelin setleri ile mümkün olabilir. Eğer bisiklet yaka uzun kollu vintage gelinlik tercih ediyorsan, takı olarak elmas küpeler kullanabilirsin. Zarif küpelerini öne çıkarabilmek için saçlarını hafif dağınık bir topuz ya da yarım toplu bir model yaptırmalısın.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Düşük Omuzlu Gelinlikler İçin Gelin Seti

Düşük omuzlu gelinlikler ile mücevher tercihini omuzlarının düşüklüğüne göre ağırlaştırabilirsin. Bu tarz gelinlikler için pırlantalı zümrüt gelin setini öneriyorum. Pırlantanın ağırlığı yüzüne ışık verirken, zümrütün zarafeti gelinliğini tamamlayacaktır. Ayrıca dikkatlerin hem omuzlarında hem de mücevherlerinde kalmasını istersen saçlarını hafifçe tek omzuna bıraktırabilirsin. Bu sana doğal bir zarafet katacak!

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Gelin takısı için önerileri not ettiysen hemen uygulayabilir, hatta yorum olarak bırakırsan diğer gelin adaylarına ilham verebilirsin. Haydi, bir an önce seçimini yap!

Alyans ve Takı Firmaları

Aşkınızı en iyi anlatan alyans ve takılar egemorganizasyon.com’da!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve takı firmanı bul