Antalya’da Düğün Mekanı Fiyatları

Antalya düğün mekanları hakkında araştırmaya girişmiş çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri fiyatlar. Antalya düğün mekanı fiyatlarına bir açıklık getirelim dedik. Mekanları etkileyen faktörler, ortalama rakamlar ve mekan önerileri yazıda!

antalya’da düğün mekanı fiyatları

Antalya Düğün Mekanı Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

  • Mevsim: Düğün sezonu diye anılan bahar ve yaz aylarında mı evleneceksiniz yoksa kışın düğün yoğunluğunun azaldığı bir dönemde mi? Kış düğünleri her zaman daha ekonomik olur.

  • Tarih / Gün: Hafta sonu mu düğün yapacaksınız yoksa hafta içi mi? Unutmayın hafta içi düğünler, hafta sonu düğünlerine nazaren daha uygun fiyatlıdır.

  • Saat Aralığı: Gündüz düğünleri her zaman akşam düğünlerine göre çok daha ekonomik olur. Çünkü çok fazla talep yoktur. İlkbaharda bir kır düğünü yapacaksanız öğleden sonrayı tercih edebilirsiniz. Kır düğünlerine gündüz saatleri çok yakışır.

  • Davetli Sayısı: Kişi başı fiyat uygulayan mekanları düşünecek olursa elbette davetli sayınız fiyatı belirleyecek en önemli faktörlerden biridir. Ama şunu da unutmayın mekanlar, davetli sayısı arttıkça kişi başına düşen fiyatta indirime gidebiliyor.

  • Menü Seçimi: Menünün içeriği, beyaz et mi kırmızı et mi ikram edeceğiniz, deniz ürünleri kullanıp kullanmayacağınız, mevsiminin dışında yiyecekler tercih edip etmeyeceğiniz fiyatı belirler.

  • İçecek İkramı: Limitli – limitsiz, alkollü – alkolsüz içecek tercihiniz fiyatta oynama yapacaktır.

  • Ekstra Hizmetler: Mekanlar, genelde çiftlere standart bir düğün paketi sunarlar. Bu paketin dışında talep ettiğiniz her hizmet ekstra ücrete tabiidir.

antalya’da düğün mekanı fiyatları

Bu soruları bir yere kaydet, mekan yetkiline sorarsın: Düğün Mekanınıza Sormanız Gereken Sorular

Antalya Otel Düğünü Fiyatları

Antalya otelleri de diğer şehirlerde olduğu gibi kapasite açısından açık ve kapalı alanlarına göre, yemekli ve kokteyl düğünlere göre farklı performanslar sunuyor.

En fazla kapasiteyi mekanların açık alanlarında kokteyl organizasyonu yaparsınız bulabiliyorsunuz. Kapalı alanda yemekli düğünler için ise ortalamaya bakıldığında daha az kapasite sağlayabiliyorlar.

Yemekli düğünlerde 1.000 kişiye, kokteyllerde ise 2.000 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz mekanlar mevcut.

Antalya otel düğün fiyatları, standart yemekli düğün paketlerinde 50 – 150 TL, standart kokteyl paketlerde ise 30 – 80 TL arasında değişmekte. Bunların KDV dahil ortalama fiyatlar olduğunu ve bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutma.

Antalya otel düğünü

Deniz manzarası düğününe eşlik etsin: Antalya’nın En Şık Deniz Kenarı Düğün Mekanları

Antalya Kır Düğünü Fiyatları

Antalya kır düğünü mekanları kapasitesi yemekli düğünlerde 2.000, kokteyl düğünlerde ise 5.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Zaten kır düğünü mekanları genellikle geniş kapasiteye sahiptir. Yani kalabalık düğünlerin adresidir.

Antalya kır düğünü fiyatları, standart yemekli paketlerde 30 – 100 TL, standart kokteyl paketlerde ise 20 – 60 TL aralığında değişiyor.

Antalya kır düğünü

Bu mekanlarda fotoğraf çektirmeyi unutma: Antalya’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Antalya Düğün Salonu Fiyatları

Antalya düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 1.000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz yerler mevcut. Düğün salonları sistemi gereği kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar.

Yani kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

Antalya düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam düğün fiyatı vererek ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 2.500 – 9.000 TL aralığında değişiyor.

Antalya düğün salonu

Peki gelinliğinizi düğün mekanına göre seçmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Yazdık: Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Antalya Düğün Mekanları Önerileri

Antalya düğün mekanlarına baktığımızda otelinden kulübüne, kır düğününden restorana birçok seçenek karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir kısmını fikir vermesi açısından burada paylaşalım dedik.

Dilerseniz Antalya’daki tüm düğün mekanlarını inceleyerek size en uygun olanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hoşunuza giden mekan olursa fiyat teklifi almayı da unutmayın.

1- Oset’s Garden Dereboyu

Konyaaltı kır düğünü mekanlarından Oset’s Garden, davetlilere müthiş bir doğa manzarası sunuyor. Her tarafı ağaçlarla çevrili ve nehrin hemen yanında konumlanış.

Mekanın yemekli düzende 800 kişilik davetli kapasitesi var. Menü fiyatları ise kişi başı 150-200 TL’den başlıyor.

Oset's Garden Dereboyu

2- Orfe Atlı Spor Kulübü

Bir diğer Antalya kır düğünü mekanıyla devam edelim. Orfe Atlı Spor Kulübü, Döşemealtı ilçesinde yer alıyor.

Bu mekanda hem kır alanında hem de havuz başında düğün yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Yemekli menü fiyatları da kişi başı 100-150 TL arasında değişiyor.

Orfe Atlı Spor Kulübü

3-Crowne Plaza Antalya

Konumu ve eşsiz manzarasıyla çiftlerin hayran kaldığı bir düğün mekanı Crowne Plaza Antalya! 300-400 kişilik davet organizasyon kapasitesi bulunan otelde, 75-100 araç kapasiteli otopark imkanı da mevcut.

Mekanda yemekli bir düğün yapmak istersen fiyatların 150-200 TL’den başladığını bilmende fayda var.

Crowne Plaza Antalya

4- Akra Hotels

Muratpaşa düğün mekanlarından birine bakalım şimdi. Akra Hotels, evlenecek çiftlere açık ve kapalı alan seçenekleri sunuyor. Geniş ürün ve hizmet seçenekleri sunan firmanın minimum paket fiyatları ise 300-400 TL civarında.

Akra Hotels


Akra Hotels

Akra Hotels

Firmayı İncele

5- Ska Wedding

Kepez düğün mekanlarından olan Ska Wedding, 750-1.000 kişilik kapasitesiyle kalabalık davetler için uygun bir seçenek.

Lezzetli yemeklerinin yanı sıra, çocuk, diyabet, vegan, vejetaryen gibi özel menü seçenekleri de sunan mekanda yemekli düğün paket fiyatları kişi başı 10-30 TL’den başlıyor.

Enes Düğün Salonu

6- 100. Yıl Park Düğün Salonu

500 ila 750 davetliyi ağırlama kapasitesine sahip 100. Yıl Park Düğün Salonu, şık ve ferah bir mekan. Sade ve şık bir görünüme sahip olmayı amaçladığımız mekanda beyaz masa ve sandalyeler kullanılıyor.

Seçtiğin konsepte göre farklı renkte giydirme ve süslemeler de uygulanabiliyor. Mekanda yemekli düğünler için kişi başı minimum fiyatlar 30-50 TL civarında.

100 Yıl Park Düğün Salonu

7- Adonis Hotel

Muratpaşa’da yer alan Adonis Hotel’in yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan bahçesinde davetlileriniz ile doyasıya eğlenebilirsiniz. 750-1000 davetliyi ağırlama kapasitesine sahip olduklarını da belirtmeden geçmeyelim. Hafta sonu yemekli fiyatlar ise kişi başı 150-200 TL’den başlıyor.

Adonis Hotel


Adonis Hotel

Adonis Hotel

Firmayı İncele

8- Lara Luxury Garden

Antalya düğün yerlerinden Lara Luxury Garden, Muratpaşa’da yer alıyor ve yemyeşil alanında senelerdir çiftlerin mutluluklarına tanık oluyor. Otelin yemekli düğün menüleri oldukça zengin.

Ayrıca dekorasyon açısından da çok iddialılar. Ben içecek masalarını ve gelin yolu süslemelerini çok beğendim. Fiyatlarına bakacak olursak yemekli menülerin 50-100 TL’den başladığını görüyoruz. Ayrıca dileyen çiftler otelin kumsalında nikah seremonisi de düzenleyebiliyor.

Lara Luxury Garden

9- Lara Hotel

Otel konforunda düğün yapmaya hazır mısın? Aksu’da yer alan Lara Hotel’de ihtişam ve konfor bir arada sunuluyor.

Otelin 400-500 davetli kapasitesi olan ve deniz ve havuz manzaralı bir düğün alanı bulunuyor. Fiyatlar ise kişi başı 150-200 TL civarında.

Lara Hotel


Lara Hotel

Lara Hotel

Firmayı İncele

10- Bizimköy Kır Düğünü

Konyaaltı’nda hizmet veren bir diğer mekan da Bizimköy Kır Düğünü. Her çiftin zevkine, bütçesine ve davetli sayısına uyum sağlayabilecek bir mekan. Kır düğünü hayali olanlar için oldukça ideal. Mekanın fiyatları da gayet uygun: Kişi başı 50-100 TL arasında.

Bizimköy Kır Düğünü

Antalya’da düğün mekanı seçerken bilmen gerekenleri sıraladık. Sana önerdiğimiz firmalar arasından seçim yapabilir ya da şehirdeki tüm düğün mekanlarını sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Antalya’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Antalya’da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Antalya Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Antalya’nın En Şık Deniz Kenarı Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul