7 Soruda Gelin Saçı

Uzun zamandır bugüne hazırlanıyorsunuz ve aklınızda yaptıracağınız birkaç gelin saçı modeli de belirlediniz. O halde siz yolu yarılamışsınız demektir. Yolu tamamlamak için tek ihtiyacınız olan kafanıza yatan bir saç tasarımcısı seçmek! Fakat tercihinizi yapmadan önce benim seçimimde etkili olan 7 soruyu siz de sorun ve tasarımcınıza ona göre karar verin!

1. Gelin paketi neleri kapsıyor?

Birçok saç tasarımcısının çeşitli fiyat aralıklarında paketleri vardır. Sadece saç tasarımını fiyatlandırdıkları gibi, anlaşmalı bir makyaj artisti varsa onu da pakete dahil edebiliyorlar. Örneğin bir pakette sadece saç tasarımı olurken, diğer paketlerinde gelin saçı ve makyajı, başka bir pakette ise bu iki maddeye ek olarak manikür-pedikür de dahil ediliyor. Teklifinizi alırken hangisi sizi daha memnun edecekse ona göre karar verebilirsiniz. Size tavsiyem saç ve makyajı aynı ekibe yaptırmanız yönünde. Çünkü birbirilerinin işlerini bildikleri için hem daha güzel bir sonuç alıyorsunuz hem de fiyat daha uygun oluyor, üstelik bir de zamandan kazanıyorsunuz. Ben bu şekilde yaptırıp çok memnun kalmıştım.

2. Saç tasarımı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Müstakbel eşiniz ile olan boy farkına, düğün mekanına, vücut ve yüz hatlarına, gelinlik modeline ve makyaja göre, cevabını alıyorsanız doğru yoldasınız derim.

3. Düğün mekanına veya eve geliyor musunuz? Bunun için ek ücret ödemem gerekiyor mu?

İnanın bana evde saç yaptırmak kadar stressiz ve rahat bir hazırlık süreci daha yok: bu tercih için ek ücret talep eden firmalar da var etmeyenler de. Eğer büyük bir fiyat farkı yoksa bulunduğunuz mekana veya evinize çağırmanızı öneriyorum.

4.Yakınım olan bir kişi için ek ücret ödeyecek miyim?

Gelinin kardeşinin veya en yakın arkadaşının saçının yapılması adettendir. Fakat bazı tasarımcılar sadece gelin odaklı çalıştığı için ücret talep edebilirler. Tabi tam ücret mi yoksa yarım ücret mi isteyecekleri ise tamamen inisiyatiflerine kalmış bir durumdur. Siz yine de pazarlık gücünüze inanıyorsanız sonuna kadar indirimi zorlayabilirsiniz.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri


Look Up Hair & Make Up


%25 İndirim


3127

Look Up Hair & Make Up

Gelin Saçı Makyajı %25 İndirimle 2000₺ Yerine 1500₺ + Prova Hediye !


Hazel Exclusive


%33 İndirim


6214

Hazel Exclusive

Egemorganizasyon.com Çiftlerine Özel Gelin Saçı + Makyajı Hafta Sonu Günlerinde 2000₺!

Gelin saçı ve yapımı hakkında kuaförünüze sormanız gerekenler

5.Gelin saçı provası için ek ücret talep ediyor musunuz?

Çoğu kuaför ve saç tasarımcısı bunun için ek ücret talep etmese de istisnalar mutlaka olacaktır. Durum böyleyse kibarca başka tasarımcıların istemediğini onların da en azından indirim yapmaları gerektiğini hatırlatabilirsiniz. Mutlaka diretiyorlarsa seçiminizi en çok içinize sinen tasarımcıdan yana yapın. Ek ücretin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Fakat sakın saç provası yaptırmadan gelin olmaya kalkmayın. Çünkü saç provanız, gelin saçı modeli seçiminizde canlı bir örnek olacak. Gelinliğinize göre mi, mekana göre mi ya da yüz şeklinize göre mi gelin saçı yaptıracaksınız işte bütün mesele bu!

6.Gelin saçına kaç saat ayırmak gerekiyor ve yapımı ne kadar sürüyor?

Bu sorunun cevabı biraz saç tasarımcınızın el çabukluğunda biraz da seçtiğiniz modelde gizlidir. Fakat çok uzun vakitler almaması gerekiyor. Çünkü saçınızdan sonra makyajınız yapılacak ve fotoğraf çektirmeye gideceksiniz. Size önerim saç ve makyajınızı maksimum 2 saatte yapabilecek tasarımcılar seçmeniz yönünde. Merak edenler için benim saç ve makyajım tam 1,5 saat sürmüştü ve sonuç şahaneydi…

7. Manikür- pedikür ve kaş tasarımı yapan ekip arkadaşlarınız var mı?

Eğer belli bir ekip ile çalışılıyorsa ve bu ekstraya girmiyorsa ne ala ama tavsiyemi isterseniz; manikür- pedikür işlerinizi bir gün önceden, kaşlarınızı şeklini ise 2 hafta öncesinde netleştirin. Mesela kaş şeklinizi prova makyajda yaptırabilirsiniz.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul