En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

2022’de de düğünlerin odak noktası samimiyet ve eğlence! Halılar, koltuklar, bahçelere taşıyor; mekanın her bir köşesi eğlence için ayrılıyor. Çiftler artık mekanın kokusunu dahi planlayabiliyor. Çevre dostu detaylara ilgi bu yıl da yoğun. İşte 2022 düğün organizasyon trendleri!

2022düğün dekorasyon

Mikro Düğünler

Son yıllarda düğün trendlerinde öne çıkan sadelik akımı organizasyonlarda da etkisini gösteriyor ve bu yıl butik ve samimi düğünler trendler arasındaki yerini alıyor. Konuk sayısı az, en yakınların davet edildiği, samimi ve eğlenceli düğünler, 2021’de olduğu gibi 2022’de evlenecek çiftlerin tercihi oluyor.

düğün dekorasyon

Hafta İçi ve Gündüz Organizasyonları

2021’de başlayan hafta içi ve gündüz düğünlerine ilgi 2022’de de trendler arasındaki yerini alıyor. Davetli sayısının az olması, bu organizasyonların gerçekleştirilebilir olmasını kolaylaştırıyor. Mekanların bu zamanlarda programının hafta sonu günlere ve akşam saatlerine kıyasla daha müsait olması ve uygun fiyat seçenekleri sunması da hafta içi ve gündüz düğünlerine ilgiyi artırıyor.

Çok Günlük Organizasyonlar

İlla şehir dışında olmasına gerek yok! Düğününüzü planlarken bunu birkaç güne yaymaya ne dersin? Herkes şehirdeyken, düğün öncesi ve sonrası etkinlikleri planlama fırsatını yakalayabilir. Konukların yalnızca düğün gününde sizinle kutlama yapmalarına değil, aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle bazı ek anılar yaratmalarına olanak tanıyan üç günlük bir hafta sonu deneyimine sahip olabilirsiniz.

Çevre Dostu Düğünler

Son dönemlerde çiftler sorumlu bir şekilde ev sahipliği yapmanın yollarını arıyor. Bu da israfı azaltmak ve olabildiğince çevre dostu olmaya çalışmak anlamına geliyor. Düğün mekanları daha yeşil hale geliyor, çiftler ise tercihlerini havayı temizleyen bitkiler, kurutulmuş çiçekler, plastik yerine kağıt pipetler sunmak gibi daha hassas seçeneklerden yapıyor. Hediyeliklerde ise saksılı çiçekler, fidanlar, tohumlu ürünler öne çıkıyor.

düğün dekorasyon

Mekanın Havası Değişiyor

Yeni evlenecek çiftler konuklarına gerçekten unutulmaz bir deneyim yaşatmak istiyorlar. Örneğin, sadece tadı ve güzel görüntüsü güzel detaylarla yetinmiyor. Koku da düğün organizasyonunun bir parçası oluyor. Burada sadece kokulu mumlardan bahsetmiyoruz.

Kokulu kırtasiye malzemeleri, mekanlarda her oda için farklı bir koku ve grubun çaldığı her şarkı için yeni kokular düşün. Cambridge Düşesi’nin büyük günü için tüm Westminster Manastırı’nın havasını Jo Malone’un Orange Blossom mumlarıyla değiştirdiğini hatırlayalım.

düğün dekorasyon

Canlı ve Doğal Renkler

Yeşil ve beyaz düğünler popülaritesini korurken, 2022 düğünlerine renkler de ekleniyor. Pantone renklerinin yanı sıra özellikle pastel renklerde dekor öğeleri de canlı ve romantik bir ambiyans yaratmak için bu yılın kurtarıcı seçenekleri oluyor.

düğün dekorasyon

İç Mekan Dekoru Dışarı Taşıyor

2021’de oturma odası mobilyaları, özellikle açık hava düğünlerinde sıklıkla tercih edilmişti. Bu dekorasyon, sağladığı konfor ve şıklıkla öylesine sevildi ki 2022 düğün dekorasyon trendleri arasında da yerini aldı. Açık ya da kapalı mekan fark etmeksizin koltuklar, halılar, lambaderler gibi ürünleri düğün mekanında kullanılabiliyor.

düğün dekorasyon

Vintage Dekor Ögeleri

Viktorya öncesi dönemi karşılayan “Regency dönemi”nde geçen son yılların popüler dizilerinden Bridgerton’ın düğün trendlerinde ciddi bir etkisini görüyoruz. Yılın gelinlik ve abiye trendleri ilhamını dönemin ihtişamlı ve feminen kıyafetlerinden alırken haliyle düğün dekorasyon trendleri de bu akımdan etkileniyor.

Tabii dönemin gösterişli ögeleri 2022 düğün trendlerine, son yılların popüler dekorasyon trendi “cottagecore” yani taşra tarzı bir etkiyle katılıyor. Püsküllü kadife koltuklar, altın süslemeler ve oyma ayaklı masalar, düğünlere hem nostaljik bir hava hem de şıklık katıyor.

düğün dekorasyon

2022 düğünlerinde hakim olacak organizasyon trendlerine değindik. Peki bu fikirleri hayata geçirmek için profesyonel yardım alabileceğini de biliyor muydun? Bunun için şehrindeki düğün organizasyon firmaları ile iletişime geçebilir, hayalindeki düğün dekorasyonunu gerçeğe dönüştürebilirsin!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul