Kalp Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri

Kalp yüz şeklinde olduğumu nasıl anlarım? Bu yüz şekline göre nasıl gelin saçı yaptırılır, kalp yüz şekli olan ünlüler kimler? Eğer bu soruların cevaplarını merak ediyorsan doğru yerdesin! İşte ipuçları:

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Kalp Yüz Şekli Nasıldır?

Kalp yüz şeklinin en belirgin özellikleri yüzün alt kısmının dar, üst kısmının geniş olmasıdır. Yani alın ve yanaklar geniş ve yayvan, çene sivri ve dardır.

Kalp Yüz Tipine Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Kalp yüz nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koyulur. Bu noktalar birleştirildiğinde ortaya çıkan şablon kalp ise bu yüz tipine sahipsin demektir.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Kalp Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri Neler?

Kalp yüz şekli gökyüzü enerjisine sahip bir yüz şeklidir. Bu yüzden yukarıya doğru volümlü, yukarıya doğru hareket kazanan saç modelleri kalp yüz tipine daha güzel gider.

Kalp yüze uygun saç modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken iki kısım alın ve çenedir. Bu yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz. Sımsıkı bir topuz modelinden kaçınmalısın.

Kalp yüz şekline yakışan saç modelleri tepesi bombeli modellerdir. Saçlarını açık bırakacaksan iri dalgalar kullanarak, saçının tepesini kabartabilirsin. Topuz yaptıracaksan da tepeden bombeli, gösterişli modelleri tercih edebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Bombeli atkuyruğu modelleri de kalp yüz tipine uygun saç modelleri arasındadır.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Eğer örgülü gelin saç modellerinden seçeceksen örgüden saç bantları yapılarak yükseltilmiş ya da tepesi kabartılmış örgülü topuzlara yönelebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Genel olarak alın bölgesini daraltan ve elmacık kemiklerinin geniş yapısını yumuşatan saç modellerini tercih etmelisin. Bunun için alındaki açıklığı kapatmak öncelikli olmalı. Alındaki açıklığı yandan ayrılmış ya da alnı tamamen kapatan kahküllü gelin saçı modellerini deneyebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Yüz hatlarını ovale yaklaştırmak için gelin makyajını da buna uygun şekilde yapmalısın. Detaylar şu yazımızda: Kalp Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey.

Kalp Yüz Şekli Olan Ünlüler Kimler?

Her biri uzman saç tasarımcıları ve makyözlerle çalıştıkları için kalp yüz şekline sahip ünlülerin katıldıkları davetlerde hangi saç modellerini tercih ettiklerini takip ederek onlardan ilham alabilirsin.

Özellikle tipik bir kalp yüz olan Reese Witherspoon’un saç modellerini takip etmelisin. Witherspoon, çoğu zaman alnını kahküllerle kapatmayı seçiyor ve yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlıyor.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Güzel oyuncu Emma Watson da kalp yüz şekline sahip ünlülerden. Watson’ın, perçemlerini, yüz hatlarını yumuşatarak dengeli bir görünüm yaratmak için ustalıkla kullandığını görüyoruz.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Yüz tipine uygun gelin saçı modellerine ilişkin detayları paylaştık. Gelin saçını profesyonel bir ekibe yaptırmak istersen şehrindeki gelin makyajı uzmanlarının çalışmalarını inceleyebilir, sana uygun firmayı seçebilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul