Kahverengi Gözler İçin Makyaj Tüyoları – Göz Makyajı Önerileri

Gelin makyajına karar vermeye çalışırken kahverengi göze nasıl göz makyajı yapılır diye merak ediyorsan sana yardımcı olacak bir yazı hazırladık! Düğün günü tarzını yansıtacak gelin makyajı için neler yapman gerektiğini anlattığımız bu yazıda aradığın tüm soruların cevaplarını bulacaksın!

kahverengi göze gelin makyajı

Düğününde hayal ettiğin etkileyici görünüme sahip olmak için gelinliğin kadar gelin saç ve makyajı da önemli. Biz bu yazıda kahverengi gözlü gelin adaylarına, iddialı göz rengini gölgede bırakmayacak, hatta daha da öne çıkaracak gelin makyajı için nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatacağız. Göz rengine göre gelin makyajının nasıl olması gerektiğine dair ipuçlarımıza göz attıktan sonra, profesyonel gelin makyajı için sana uygun bir uzmana kendini emanet edebilirsin.

gelin saçı ve makyajı

Kahverengi Göze Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj uzmanına günlük makyajın hakkında bilgi verirsen, tarzını daha iyi anlayıp, senin için en doğru makyajı uygulayacaktır. Gelin makyajında, gözlere ayrı bir önem vermelisin. Göz hatlarını belirginleştirecek ve göz şeklini ortaya çıkaracak bir göz makyajı ile büyüleyici bir gelin olabilirsin. Ten rengine uygun şekilde seçeceğin ruj ve allık ile de gelin makyajın hazır olacak.

Kahverengi Göze Hangi Renk Far Nasıl Sürülür?

Bu renk gözlerle en çok uyum sağlayacak ve göz rengini öne çıkaracak renklerin lacivert, mor, yeşil ve açık kahve tonları olduğunu söyleyebiliriz.

far nasıl sürülür

Kahverengi Göze Hangi Renk Rimel ve Eyeliner Sürülür?

Far seçimini yaptıktan sonra göz rengini belirginleştirmek için kendi göz renginden daha koyu bir eyeliner kullanabilirsin. Koyu bir kahve tonu veya siyah eyeliner ve aynı tonlarda rimel gözlerini ortaya çıkartacaktır.

kahverengi göz makyajı

Gelin makyajını seçerken, ten rengini de dikkate almanı tavsiye ediyoruz. Göz ve ten rengine göre gelin makyajı tüyoları arıyorsan da şu yazımıza bakabilirsin: Ten ve Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Kahverengi Gözlü Gelin Adayları İçin Hangi Renk Ruj Uygun Olur?

Gelin makyajı yaparken dikkat etmen gereken bir konu da tercih edeceğin gelin ruju. Kahverengi gözler için makyaj modellerine en uygun ruj renkleri nude, şeftali, doğal pembe tonları ile mat kırmızıdır.

gelin ruju

Eğer sade bir göz makyajı tercih edeceksen, rujunda da sade tonları seçebilir, nude, pembe, şeftali, gibi tonları kullanabilirsin. Buğulu göz makyajı için ise nude tonlarda ruj seçiminin daha uygun olacağını söyleyebiliriz. Ancak iddialı bir tarzın varsa buğulu göz makyajıyla birlikte dudaklarını da ön plana çıkarabilir, kırmızı, bordo, kahverengi, mürdüm gibi renkleri kullanabilirsin.

Tarzına Göre Nasıl Bir Gelin Makyajı Yaptırmalısın?

Göz makyajının nasıl ve ne yoğunlukta olacağı tarzına göre değişiklik gösterecektir. Kahverengi gözlere buğulu göz makyajı ile sade makyaj modellerinin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu modeller için de sana birkaç tüyo vereceğiz!

Doğal Gelin Makyajı

“En güzel gelin makyajı sade olandır” diyen gelinlerin tercihi doğal gelin makyajı oluyor. Sade gelin makyajının en yeni gelin makyajı trendleri arasında da yer aldığını hatırlatıp doğal gelin makyajının nasıl yapılacağını anlatalım:

göz farı nasıl sürülür

  1. Göz kapağına bej renginde far sürerek başla.

  2. Toprak tonlarında bir farı göz kapaklarının uç kısmına uygula.

  3. Göz kapaklarının en uç kısmına da lacivert ya da siyah tonlarında bir farla hafif gölge ver.

  4. Siyah eyelinerını ince bir şekilde sür.

  5. Kirpiklerine rimel uygulayarak makyajını tamamla.

Sade gelin makyajı ile ilgili daha fazla detaya şu yazımızdan ulaşabilirsin:
Sade Gelin Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Dumanlı Gelin Makyajı

Kahverengi gözlere, dumanlı göz makyajı da denilen buğulu göz makyajı yapılırken artık sadece siyah ve gri değil mavi, kırmızı, pembe, mor, altın ve bakır tonlar da kullanılıyor. Mürdüm göz makyajı da tercih edebileceğin seçenekler arasında. Ayrıca şeftali tonlarında gelin makyajı da özellikle esmer tenlilere çok yakışıyor.

Sen kahverengi gözlü bir gelin adayı olduğun için dumanlı göz makyajı konusunda da çok şanslısın. Çünkü gözlerine her ton uyar.

Peki kahverengi göze buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Ondan da bahsedelim:

buğulu göz makyajı

  1. Bej tonlarında bir makyaj bazını tüm göz kapağına uygula.

  2. Seçtiğin rengin en açık tonunu tüm göz kapağına, koyu tonunu ise göz kapağının dış kısmından kaş kemiğine doğru uygula ve bu 2 tonu birbirine karıştır.

  3. Göz pınarlarına aydınlatıcı uygula.

  4. Kirpik diplerine ince hatlı eyeliner sür.

  5. Siyah ya da kahverengi maskara uygulayarak makyajını tamamla.

Ünlülerden İlham Al!

Kahverengi göze nasıl bir makyaj yapılacağına dair en iyi ilhamı kahverengi gözlü ünlülerin makyaj tercihlerini inceleyerek alabilirsin. Düğün günü yaptıracağın makyaj için senin gibi kahverengi göz rengine sahip ünlülerin özel davetlerde yaptırdıkları makyajları örnek alabilirsin.

Keira Knightley kahverengi göz için makyaj stili konusunda örnek alacağın ünlülerin başında geliyor diyebilirim. Dumanlı veya minimal pek çok tarzda makyajla gördüğümüz Knightley, her şekilde makyajını göz rengiyle uyumlu hale getirmesini biliyor.

Keira Knightley makyaj

Jennifer Lopez de yine makyajıyla çok beğenilen kahverengi gözlü ünlüler arasında. Genellikle mürdüm tonlarında dumanlı makyajı tercih ediyor. Mürdüm rengi göz kalemi ile nude rujlar ya da koyu bordo tonlarında renkler kullanıyor.

kahverengi gözlü ünlüler

Jessica Alba, Penelope Cruz, Natalie Portman gibi ünlülerin de kahverengi gözlü olduklarını hatırlatalım. Bu ünlüler arasında senin yüz tipine ve cilt tonuna en yakın olanının makyaj tarzını takip ederek, ilham alabilirsin!

Bonus: Ela Gözlüler İçin Göz Makyajı

Ela göz rengine sahipsen, makyaj konusunda daha dikkatli olman gerekiyor. Çünkü seçtiğin tonlar göz renginde öne çıkan rengi belirliyor. Şöyle ki; yeşil bir far kullanırsan göz rengindeki yeşil pigmentler ön plana çıkar. Eğer mavi renkte dokunuşlar yaparsan gözündeki maviliklerin belirginleşeceğini görebilirsin.

Ela gözlü gelin adaylarına önerimiz, mavi, yeşil, gri, mor, bronz ve toprak tonlarında gelin makyajı yapmaları yönünde.

Göz makyajında siyah kalem veya eyeliner kullanmanda fayda var. Bunlar göz rengini ön plana çıkaracak detaylar. Ayrıca bakışlarını daha da etkili yapacağına inandığımız buğulu gelin makyajını denemeni de öneriyoruz.

ela gözlü gelin makyajı

Gelin makyajını seçerken sana yardımcı olması amacıyla kahverengi gözler için makyaj tüyolarını paylaştık. Gelin makyajına dair hala merak ettiklerin varsa yorum olarak yazabilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul