Elma Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Biraz kalın bir bele ve neredeyse bel ölçün genişliğinde kalça yapısına sahipsin. O halde sen elma vücut tipinde bir gelin adayısın. Peki, nasıl bir gelinlik giyeceğine karar verebildin mi? Eğer hala kuşkuların ve henüz cevaplanmayan soruların varsa gel beraber sana uygun gelinlik modellerine bakalım!

elma vücut tipi

Elma Vücut Tipi Nedir?

Geniş omuzlar, dolgun ve büyük göğüsler, kalın bir bel ile düz bir kalça yapısı elma vücut tipi nedir sorusunun cevabıdır. En önemli özelliği kalın bel ile karın çevresi ve neredeyse bel genişliğinde kalça yapısına sahip olmasıdır. Elma vücut tipinde göğüs, bel ve basen bölgesi ölçüleri birbirine oldukça yakındır. Dikkat çekilmesi gereken bölge ise tartışmasız ince ve düzgün bacaklardır.

elma vücut tipi

Elma Tipi Vücut Yapısına Sahip Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Aynaya baktığında sütun gibi ince bacaklar, kalçalarının squat hareketine fazlasıyla ihtiyacı olduğunu düşündürecek kadar düz bir kalça ve kalça genişliğinde bir bel görüyorsan sen elma tipi kadınsın demektir.

Elma Vücut Tipinin İdeal Ölçüleri

İdeal vücut ölçüsünün 90-60-90 olduğunu düşünerek elma vücut tipinin ideal ölçüleri aşağıdaki gibidir diyebiliriz:

Göğüs: 94 – Bel: 78 – Kalça: 88

Elma vücut tipinin en büyük özelliği karın bölgen ile kalçalarının ölçülerinin birine çok yakın olmasıdır. Zayıf da olsan şişman da bu oran değişmez. 94-70-82 de olabilirsin, 98-78-88 de… Vücudunun en ihtişamlı kısmı bacakların ve göğüslerin bunu aklından çıkarma yeter.

Elma Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Elma vücutlar nasıl gelinlik giyinmeli? Gelinlik seçerken dikkat çekeceğimiz iki bölgen var. Biri güzelliğini vurgulayacağımız göğüslerin, diğeri ise muhteşem incelikteki bacakların. Kamufle etmemiz gereken yerin ise bel bölgen.

Baştan söyleyelim bacak dekoltesi senin favorin olmalı. Kısa gelinlik modelleri senin kadar hiçbir vücut tipine yakışmaz. Hatta üst tarafına dökümlü gömlekler, yırtmaçlı, mini ve kalem etekler senin favorin olmalı.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Sivri ve Sert Yakalı Elma Tipi Vücut Gelinlik Modelleri

İster normal hayatında istersen de gelinlik seçiminde V yaka senin imzan olmalı. Boyunu uzatmak istediğin kadar derinlik vermelisin. V yaka boyu ve boynu daha uzun ve ince gösterir. Tabi doz önemli. Fazla derinlik verdiğinde göğüslerinin olması gerektiğinden çok dikkat çekeceğini de hesaba katmalısın. Her an açılacakmış gibi duran dekolte bölgesi ile pek de rahat edemeyebilirsin. Dar V yakalarla da göğüslerin olduğundan büyük görünebilir. Önerimiz göğüslerinin bittiği noktanın tam ortasıdır. Yuvarlak yakalardan ise mümkün olduğunca uzak durmanı tavsiye ediyoruz.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Gelinlik yaka tipleriyle ilgili daha fazla detay için şu yazımıza bakabilirsin: Gelinliğinin Yaka Tipini Nasıl Seçmelisin

Elma Vücut Tipi İçin Beli İnce Gösteren Gelinlikler

Bel bölgeni ince gösterecek gelinliklerle de ihtiyacın olan illüzyonu yaratabilirsin. Örneğin; bir beden küçük bir bele sahip olmak için korselerden faydalanabilirsin. Dolgun göğüslere sahip olduğun için şanslısın çünkü toparlayıcı korseler belini tek beden inceltse bile göğüslerinin büyüklüğü sayesinde daha ince görünebilir.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Göğüslerini belirginleştirirken belini inceltmenin bir yolu da hemen göğüslerinin altından başlayan alanda kemer ya da sımsıkı drapelerle çerçevelenerek bel oyuntun varmış gibi illüzyon yaratan gelinlik modellerini tercih etmek olabilir.
Bu bölgede kalın ve daha sıkı, tok kumaşları tercih edersen daha güzel görüneceğinden emin olabilirsin.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Fazlalıklarını kamufle etmene yardımcı olacak gelinlik modellerini incelemek için şu galerimize de bakabilirsin: Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Elma Vücut Tipi İçin Bacakları Öne Çıkaran Gelinlikler

Senin gelinlik eteğin kesinlikle yırtmaçlı kesimler! Özellikle ipek şifon ve şifon gibi uçuşan kumaşlardan, çok kabarık olmayan, yırtmaçlı A etek kesimine sahip tasarımlar elma vücut tipi için en harika gelinlik modeli olacaktır. Kare ya da küçük bir V yaka, bel bölgesi tamamıyla toparlanmış ve belden aşağısı şifon kumaşla gizemli yırtmaç verilmiş bir gelinlikle harika görünebilirsin.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Asimetrik etekli gelinlikler de tam senlik! Özellikle son yıllarda en yeni gelinlik trendleri arasında yer bulan ve birçok markanın en yeni koleksiyonlarında yer verdiği önü kısa arkası uzun gelinlik modelleriyle bacaklarını öne çıkarabilirsin.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Elma Vücut Tipli Ünlüler

Dolgun göğüslü dar kalçalı ünlüler arasında, ünlü oyuncu Drew Barrymore’u gösterebiliriz. Genellikle bol etekler ve V yaka tasarımları tercih eden oyuncunun stilini kendine örnek alabilirsin.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Elma vücut tipine sahip bir diğer ünlü isim de oyuncu Catherine Zeta Jones. Ünlü isim, derin V yakalı ve yırtmaçlı tasarımları sıklıkla tercih ediyor.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Angelina Jolie de elma tipi vücuda sahip ünlüler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Jolie’nin kırmızı halı stilini incelersen dikkatleri ince bacaklarına çektiğine sıklıkla denk gelebilirsin.

elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Elma vücut tipine uygun gelinlik modellerine ilişkin anlatacaklarımız bu şekilde. Artık vücut tipine göre nasıl bir gelinlik giymen gerektiği konusunda fikrin var. Aradığın gelinlikleri şehrindeki gelinlik firmalarının tasarımlarını inceleyerek bulabilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları egemorganizasyon.com’da!

Her 3 çiftten 2’si aradığı firmaları egemorganizasyon.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele